Donkerblond bier met gebroken witte schuimkraag die mooi blijft staan. Het aroma is licht harsig. De smaak is ook flink harsig, ook flink bitter. Fijne hoppi... Lees meer
| Over de Euforie 3 | |
|---|---|
| Brouwer | 100 Watt Brewery |
| Bierstijl | IPA |
| Alcohol | 6,3% |
burnt ends
2014. Een kleine groep enthousiaste bierliefhebbers en een droom ontmoeten elkaar. Dat die lief konden hebben bleek wel! Dat ze dromen konden verwezenlijken ook! Inmiddels bestaat het brouwteam uit 7 toegewijde mensen met brouwer Rob Bou... Bekijk de brouwerij
| Bier | Stijl |
|---|---|
| Witte Dame | Witbier |
| Non de Jus | Tripel |
| Care Bear | Tripel |
| Evoluwonder | Tarwebier - tarwewijn |
| 120 Volt | Amerikaanse Porter |
| Oude Haas | Dubbel |
| Too Wild To Be Mild | Mild Ale |
India Pale Ale, afgekort IPA, is een bierstijl binnen de categorie Pale Ale. Het bier werd voor het eerst gebrouwen in Engeland in de 19e eeuw en was bestemd voor de Londense markt. Vanaf de 17e eeuw had Engeland veel overzeese koloniën en al het bier voor de Engelse soldaten en burgers werd met behulp van schepen naar de andere kant van de wereld gebracht. Een zeilschip was bijna vijf maanden onderweg naar India - te lang om het gewone bier goed te houden. Nu wisten de Engelse brouwers dat het bier langer houdbaar bleef door er meer hop aan toe te voegen en het alcoholgehalte te verhogen. Vandaar dat al het exportbier wat zwaarder gehopt werd en daardoor bitterder was. Zo ontstond gedurende de 18e eeuw India Ale. Veel later ontstond India Pale Ale.
“Nu moet je niet denken dat ik een verbitterde Beer ben. Growl, ik word gewoon enorm blij van bieren met een uitgesproken hoppig- en bitterheid. Mijn vrienden noemen mij een echte hophead omdat ik het liefst alleen verse IPA’s proef. Heb ik trouwens al verteld wat IBU betekent?”